Egy-egy megoldás a menstruáció különböző helyzeteire:
Pédául: eldobható betétből az egyik legjobbat kínáljuk annak, aki csak intimbetétet használ.
Az öko-tudatos betéthasználó lányoknak nőknek rögtön kétféle mosható betét-szettet is ajánlunk.
A hüvelybe helyezhető eszközöket kedvelőknek az orvosi szilikon Aqua Cup menstruációs kehely, - más néven intimkehely - az ajánlatunk, amit a szokásos különleges Biointimo-kiegészítővel adunk.
A menstruációs hasi fájdalmakra, görcsökre pedig jótékony, mellékhatás-mentes melegítő tapaszunk is van.
Felmerülhet benned a kérdés, hogy OK, de...
Hol van ezek között a 21. század kényelmi "nagyágyúja", a tampon?
A tampon hüvelybe helyezhető eszközként elődeihez a betéthez és a vattához képest láthatatlanná, alig érezhetővé és szuperkényelmessé tette, mintegy forradalmasította a menstruációt. "Mindenki" már ezt használja, akkor mi ugyan miért nem kínáljuk?!...
Igazad van: nincs ilyen termékünk, és egyenlőre nem is lesz! Ennek pedig a legfőbb oka egyszerűen az, hogy több okból is egészségtelennek tartjuk.
Összeszedtem négy okot is, amiért a tampon nem a legjobb választás a menstruációs termékek között.
Lássuk a mai bejegyzésben a négy ok közül az elsőt, egy kicsit jobban kivesézve:
1.) Kiszárítja a hüvelyt
A tamponokat éppen az teszi veszélyessé, ami egyébként a legnagyobb előnyük is, és amiből éppen a kényelmességük fakad: hogy szupererős nedvszívásra tervezték őket.
Sajnos hatalmas erővel feszívják a vér mellett azt az értékes hüvelyflórát és nyákot is, ami pont a hüvely védemét lenne hivatott ellátni:

A savas hüvelyi nyáknak éppen az a természetes funkciója, hogy a külső betolakodókat, káros baktériumokat elpusztítsa. Savasság szempontjából a hüvely ph-ja (kémhatása) 3,8-4,5 között van, és kb. a citromsav erejével (3,15-4,77 pH) vetekszik, ami pl. egy brutálisan erős vízkőoldó.

Tipp: Este önts a vízkőtől elmeszesedett vízforralódba fél üveg 20%os citromlevet. Nézd meg hogy fog kinézni reggel..... Ha a citromlé ilyen brutálisan elbánik még a vízkővel is, elképzelheted, hogy járnak a hüvelybe véletlenül betévedt, illetéktelen baktériumok. ...Na ennyit az egészséges hüvelyi nyák savasságának erejéről, meg arról, hogy tulajdonképpen miért nem fertőződtek meg ősanyáink a menstruációs vérzéstől százezer éveken át...
Sajnos, ha a menstruációd minden napján tampont haszálsz, nagy a sansz rá, hogy az erős nedvszívással rögzülő tampon ezt a jótékony savköpenyt nap mint nap többször is teljesen lehántja. Nyilván minél többször cserélsz tampont egy nap, annál nagyobb az esélye ennek, így a menzesz végére a hüvelyed jó eséllyel teljesen kiszárad... Úgy jársz majd mint én, aki aktív tamponozós koromban 4-6 havonta járhattam a nőgyógyászt emiatt...
Sőt, sürgős esetben, amikor a viszketegség hirtelen hágott a tetőfokára, rohanhattam a drogériába a "csilliárdokért" kapható mindenféle hüvelykúpokért, amik aztán vagy használtak, vagy nem...
És simán elvoltam évekig a tamponnal úgy, hogy közben halovány foglamam sem volt az összefüggésről. Nem volt kellemes....
Ha tampon használóként még egy picit megrendül az immunrendszered is a mensi alatt, már nem biztos, hogy teljes erőbedobással vissza tudja építeni a savköpenyt a hüvelyben.
Így a száraz felületen jóval gyorsabban és könnyebben megtelepedhetnek a káros kórokozók, mintha lenne működő nyák.
Már kész is egy hüvelygomba, vagy egyéb hüvelyi fertőzés.
Ugye milyen furcsa, hogy a TV-ben hemzsegnek a tampon és a hüvelygomba elleni készítények rekámjai? ... Ez talán nem véletlen!
Tampon-használóként tedd a szívedre a kezed:
Volt-e már hüvelygomba fertőzésed, és ha igen, eddigi menstruációs pályafutásod alatt hányszor?
Le merném fogadni, hogy ez a szám szinte biztos, hogy több mint 1, pláne ha már 25 év fölötti vagy.
A nedvszívásra tervezett tamponnal szemben viszont például a menstruációs kehely nem szív fel semmit,"csak" összegyűjti a nedveket. (És a baktériumoknak is remekül ellenáll, mivel orvosi szilikonból készül, de erről majd máskor.)