Az egyszer használatos intimbetétek és csomagolásaik
Jórészük műanyag-alapú, és eldobás után bizony lebomlás helyett a szemét telepeken milliónyi mikro-műanyag darabkára esik szét. A mikro-műanyag visszakerül a táplálékláncba, és nemcsak a környezetre, az állatokra, de ránk emberekre is veszélyt jelent.
Ahhoz, hogy zöldebb életet éljünk, mindent meg kell tennünk, hogy az általunk termelt mikro-műanyag szennyezést - amennyire csak lehetséges - lecsökkentsük.
Érezték ezt már az EUs döntéshozók is, ezért került rá a műanyag alapú törlőkendőkre és higiéniai termékekre a kis szenvedő teknőc matrica, meg a "Ne dobd a WC-be!" -ikon, és került betiltásra a műanyag szárú fültisztító pálcikától a szívószálon át a műanyag gyorséttermi villáig minden hasonló.
Mindenből kevesebb műanyagot kellene tehát fogyasztanunk, ami egy használat után a kukában végzi. Nem kivétel ez alól a minden nap használatos tisztasági betét és a menstruációs betét sem!
Egyetlen nő élete során összes termékeny éve alatt, mondjuk számoljunk egy 5 napos menzesz átlagot úgy a 12. évétől az 55.-ig, sacc per kábé összesen akár több mint 10 000 db menstruációs betétet is kidobhat a szemétbe! ... És ez csak a menzesz pár napja alatt kidobott betét az évek alatt, és ez csak egyetlen nő!
Ez önmagában is bődületes szám, de ha ehhez még hozzávesszük a minden nap csepp és szagvédelemhez használt eldobható műanyag alapú tisztasági betéteket is, az már ennek a sokszorosa is lehet, pláne, ha valaki egy nap sport, izzadás vagy vagy egyéb egészségügyi ok miatt többször is kicseréli a tisztasági betétjét.
A több mint 10 000 darabos menstruációs betét mellé tehát jön még a több tíz, akár százezer darabos tisztasági betét - szemét halom is, és ez csak egy, azaz egyetlen nő összes menstruációs hulladék lábnyoma a világon... A szennyezés mértéke egy ország, sőt több ország esetében, sőt, a világméretű folyamatként tekintve egészen döbbenetes és elképesztő!
A világméretű problémának a megoldásához nyilván mindenki csak a saját szintjén tud(na) hozzá tenni (ha akarna). Ehhez pedig mindenképpen szemléletváltásra van szükség. Ha már csak elindítasz egy jó szokást, az is valami: egy kicsi, de nagyon fontos lépés.
"Ne fogyassz műanyagot!"; "Ne fogyassz ANNYI műanyagot, mint tegnap!"; "Minden nap fogyassz kevesebb műanyagot!", stb. stb... Lehet ezt cifrázni, sőt, most újévi fogadalomként ezt is a hűtőre kitenni. Nézd meg te hol jársz a zöldülés útján, és tűzd ki a hozzád legközelebb álló elérhető célt.
Nyilván egy mindennap coffee to go-ból munkába induló, kiscsomagos csokikat/fehérjeszeletet napi szinten majszoló nasi-tündérből nem válhatsz azonnal egy évben összesen egy befőttes üvegnyi szemetet termelő klíma-guruvá, de ha már csak KEVESEBB van abból, amit holnap kidobsz, már hatalmasat léptél előre.
Mi a Biointimo-nál rögtön 2 modern megoldást is nyújtunk
Ahhoz hogy ne csak a menstruációd, de a ciklusod összes többi napján is zöldebb lehess:
A természetes alapú bambusz szénszál, és az extrán gyorsan öblíthető és száradó mikroszál ötvözetével olyan legmodernebb alapanyagokból álló mosható betét szetteket alkottunk meg, amelyek mind a menstruáció alatt, mind pedig a ciklusod többi napján is használhatóak, a kis és nagyobb méretű betétek pedig szinte bármilyen fehérneműhöz tökéletesen illeszkednek.