Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.
Ingyenes a kiszállítás minden 4000 Ft feletti rendelésnél! Ingyenes a kiszállítás minden 4000 Ft feletti rendelésnél!

Tampon vs Menstruációs kehely - Nyaralás kiadás

Tampon vs Menstruációs kehely - Nyaralás kiadás

Meg van az az érzés, amikor a betervezett és hosszú hetek óta várt nyaralás előtt bekopogtatnak a piros betűs napok? Elég idegesítő…

Ilyenkor az szokott történni, hogy

a) egész nap csak a parton vagy, pancsolás nulla és talán még bikinit sem veszel fel, vagy

b) a legjobb és legkényelmesebb opciót választod, vagyis tampont helyezel fel, hogy élvezhesd a nyaralást.

Nos, felejtsd el mindkét opciót!

 

Egyrészt miért gubbasztanál a parton és rontanád el a saját vakációd?

Másrészt: miért gondolod, hogy a tampon lenne a legjobb megoldás?

 

A menstruációs kehely mellett van 4 erős érvem!

 

1. Nem szív fel semmi egyebet a véren kívül

A tampon tudjuk, hogy felszívja a vért, na de ott van a kis kilógó zsinór, amin keresztül a klóros medence és a tengerek/folyók nem túl tiszta vizét is magába szívja. Ez nemcsak elturbózza a bacik és a szagok szaporodását, de fertőzést is okozhat, amire senki sem vágyik, ugye? Ehhez képest a kehely "csak" összegyűjti és nem felszívja a menstruációs vért.

Plusz, ha jól helyezted fel, akkor a vákuum, ami a kehely rögzülését is biztosítja,  a levegő, és minden egyéb nem odaillő folyadék feljutását is megakadályozza.

 

2.  Tökéletesen helytáll vizes környezetben

Az egyik alapszabály, hogy az elázott/vizes tampont a fürdés után ki kell cserélni a fertőzések elkerülése végett. Na most ha nagyon belefeletkezünk a koktélozásba, ezt simán elfelejthetjük. Nagyon veszélyes tud lenni, mert ez teret enged a baciknak. Ehhez képest a menstruációs kehely tökéletesen működik vizes környezetben is és nem kell azonnal cserélni! Akár egész nap bent lehet gond nélkül: A baciaz orvosi szilikon felületén és a levegőtlen váuumban nem tudnak jelentősen elszaporodni. A vér a kehelyben nem megerjed, hanem csak megalvad.

 

3.  Akár 10-12 órán keresztül is bírja

A tampon hajlamos szivárogni főleg, ha erős a vérzésed. Ez napi többszöri cserét is jelenthet, ráadásul a tampont ajánlott kivenni 4 óránként, hogy egy kis esélyt se adjuk a TSS-nek, vagyis a toxikus sokk szindrómának. De ki akarja ezzel megszakítani a napozást? A kelyhet,- természetesen a vérzés intenzitásától függően - akár 12 órán keresztül sem kell cserélned – Élvezheted az egész napot a parton!

 

4. Nem is veszed észre

Amikor tampont használsz mindig benne van a pakliban, hogy kicsúszik, kilóg az a kis cuki zöld zsinórja. Elég ciki tud lenni, ugye?... A kehelynél viszont ilyen probléma nincs, mert igaz van szára, de nem fog kilógni és akár le is vághatod azt! Szóval, teljesen láthatatlan!

 

Na, meggyőztelek?  wink

 

Érdemes ezeket a dolgokat észben tartani mielőtt beteszed a tampont a bőröndödbe!

Puszi,

Heni

 

Az oldal tetejére