Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.
Ingyenes a szállítás minden 5000 Ft feletti rendelésnél! Ingyenes a szállítás minden 5000 Ft feletti rendelésnél!

Menstruációs kehely mítoszok - 1.rész

Menstruációs kehely mítoszok - 1.rész
A menstruációs kehely körül nem egy, nem kettő mítosz kering, amik elültethetik a kérdőjeleket a fejedben: "Biztosan fogom tudni használni?", "Nem fáj?", "Tiszta vér leszek tőle?"  Röviden mondhatnám, hogy ez mind bullshit, de persze nem hagyom csak ennyiben a dolgot! Ebben a cikkben 3 tipikus tévhitet tisztázok a kehellyel kapcsolatban.
 
Persze értem a kételyeidet, hiszen egyrészt nem annyira elterjedt még itthon a kehely használata, ezért kevés olyan ember van, akitől tanácsot és tippeket kérhetsz, vagy megoszthatod a tapasztalatod. (Nyugi, én most már itt vagyok neked!)
 
Másrészt, ahhoz, hogy valaki menstruációs kelyhet használjon, kell egyfajta testtudat és rendben kell lenni azzal, hogy magadba nyúlj és igen, néha akár „bepiszkolódhat” a kezed.
 
Viszont, ha egyszer elkezded, utána sohasem fogsz áttérni másra!
 
Nézzük milyen tévhiteket lehet hallani a kehellyel kapcsolatban:
 
 
 
1. Túl nagy és nehéz felhelyezni
 
 
Lehet először, amikor meglátod a kelyhet az első gondolatod az, hogy "Jesszus ez oda hogy fog felkerülni? Én oda biztos nem gyömöszölöm fel!"
 
Nos, természetesen ennek van egy roppant egyszerű módja. A kehely anyaga orvosi szilikon, ami nagyon puha és rugalmas, ezért különböző formába tudod behajtani. Például a tűforma az egyik legegyszerűbb és legkedveltebb hajtogatási módszer, de ezen kívül még számos opció van. Válassz olyat, ami számodra a legkényelmesebb! Ha kell egy kis segítség, akkor ebben a videóban 5 hajtogatási módszert láthatsz.
 
 
 
     
 
 
 
 
 
2. A kehely beleragadhat a testbe
 
 
Megnyugtatlak, ilyen nincs. A menstruációs kehely nem tud eltűnni a hüvelyben, ugyanis ezt megakadályozza a méhnyak, ami a hüvely végén található.
 
Persze, az elején igényel egy kis gyakorlást a kehely kivétele, de nagyon hamar rá lehet érezni a dologra!
 
Ha esetleg nem éred el vagy nehéz kivenni, akkor haspréssel lentebb tudod nyomni úgy, hogy már könnyen kihúzható lesz.
 
 
 
 
 
3. A menstruációs kehely tisztítása bonyolult
 
Nem is lehetne ennél egyszerűbb. Csak szappan kell hozzá és víz.
 
Miután kiöntötted a kehely tartalmát a wc-be, sima vízzel öblítsd le, majd 1-2 pumpányi szappant nyomj rá és alaposan mosd át. Amikor már úgy látod, hogy teljesen tiszta, öblítsd le és még vizesen mehet is vissza a hüvelybe (így könnyebb felhelyezni).
 
A menstruációs kehely legelső használata előtt mindenképp érdemes fertőtleníteni a kelyhet egy „kifőzéssel”, de ez teljesen felesleges minden egyes cserélés során. Gyors szappanos kimosás és kész!
 
 
 
Jövök hamarosan a folytatással!
 
 
 
Puszi,
Heni
 
Az oldal tetejére