Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.
Ingyenes a kiszállítás minden 4000 Ft feletti rendelésnél! Ingyenes a kiszállítás minden 4000 Ft feletti rendelésnél!

PMS, avagy a gonosz mostoha

PMS, avagy a gonosz mostoha

Hangulatingadozás. Felvizesedett test. Pattanások. Csupán néhány példa azok a dolgok közül, amikkel szembe kell néznünk a menstruáció előtti napokban. Hurrá…  A PMS, vagyis a premenstruációs szindróma, rengeteg lány/nő életét megkeseríti és extrémebb esetekben akár hatással lehet az életminőségre is.

Nem is gondolnánk, de a termékeny korban lévő nők (16-45 év) kb. 80%-a bizony tapasztal PMS tüneteket! Közülük vannak olyanok is, akik nem is tudnak kikelni az ágyból vagy az alapvető napi teendőiket is csak kín szenvedve tudják megtenni.

 

Mikor kezdődik a PMS?

Egy kis gyorstalpaló: normál esetben egy ciklus 28 napig tart. (Persze nagyon sokszor nem a papírforma szerint működnek a dolgok, ezért ez a szám lehet 21, de akár 35 is!) A ciklus közepén, vagyis kb. a 14. napon, történik az ovuláció, és a kis barátunkat a PMS-t az ezt követő napokban köszönthetjük és egészen a mensi kezdetéig boldogít minket.

 

Miért alakul ki?

Ez sajnos a ”kettőt és könnyebbet kérdés” kategóriába tartozik. Az orvosok a mai napig nem tudják megmondani a PMS kialakulásának pontos okát. A hormonális egyensúly felborulása viszont erősen közre játszhat.

Az egész ciklus egy hormonális hullámvasút. A piros napok közeledtével az ösztrogén és progeszteron szintünk csökken és ezzel a folyamattal párhuzamosan tapasztalhatjuk a PMS tüneteket is.

 

Több, mint 150 tünet!

A PMS tünetek tárháza igen nagy, ugyanis nem merül ki ”csupán” az ingerültségben, pattanásokban és bőrproblémákban, mert összesen kb. 150 tünetből áll! Na, de nem kell azt gondolni, hogy minden egyes nő ugyanazokat, ugyanaddig, ugyanúgy és mind a 150-et tapasztalja! Ez egyéntől függ! Vannak olyanok, akik szinte semmit nem tapasztalnak, másokat meg egyszerre bombáz a PMS mindenféle tünettel.

 

A leggyakoribb tünetek:

1.      Hangulatingadozás, szorongás, depresszió

2.      Fáradtság, fejfájás, álmatlanság

3.      Mellfeszülés, puffadás és hasi görcsök

 

Enyhíthetőek a tünetek?

Igen! Először is azt mindenképp fontos megvizsgálni, hogy áll-e bármilyen hormonzavar a háttérben, mert ha meg van a probléma gyökere, akkor sokkal könnyebben lehet kezelni! Vannak olyan esetek, amikor szükséges a gyógyszerkezelés a PMS tünetek kezeléséhez, de ezeken kívül természetes megoldások is segíthetnek:

1. Testmozgás – ez lehet bármi! Ha nem szeretsz a kondiban dekkolni vagy futócipőt felhúzni, de imádsz a kertben tenni-venni, akkor az is tökéletes! A lényeg a rendszeresség és hogy csinálj valamit! A mozgás segíthet a fájdalmak csillapításában és a javíthatja a hangulatot is.

2. Táplálkozás – az egészséges életmód alapvetően fontos és egy csomó mindenre lehet megoldás! A PMS tünetek enyhítésére érdemes elkerülni a túlzott cukrot és a finomított szénhidrátot és inkább válassz egy egészségesebb alternatívát!

3. Stresszkezelés – ha úgy érzed, hogy túlzottan stresszes vagy a mindennapokban, akkor azzal segítesz a legjobban magadon, ha megpróbálod kezelni! Persze ez nem hasra ütésre megy, de apró pici lépésekkel tehetsz az ügy érdekében. Meditáció, légzőgyakorlatok is már szuperül segíthetnek, vagy ha úgy érzed, hogy egyedül nem tudod kezelni a helyzetet, akkor kérd egy szakember segítségét!

 

+1 TIPP: Ha sokszor vannak alhasi fájdalmaid és görcsölsz, de jobban preferálod a természetes megoldásokat a gyógyszer helyett, akkor a Biointimo Menstruációs Fájdalomcsillapító tapasz a legjobb barátod lesz! Itt többet megtudhatsz róla!

 

 

A PMS kihathat az egész életünkre, ezért fontos, hogy észrevegyük, ha valami már nem oké, és kezeljük!

Lehet a menstruáció könnyebb!

 

Puszi,

Heni

 

Az oldal tetejére